Plisy najciekawsze rozwiązanie w zakresie przesłon okiennych

wnetrze

 

Dlaczego plisy..?

 

Plisy, rolety plisowane, żaluzje plisowane, spotykane potocznie pojęcia dotyczą jednego i tego samego produktu i stanową jedną z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon okiennych.

Co jednak sprawia, że w wielu domach okna ozdobione są roletami plisowanymi ?

 

Plisy na oknie wyglądają po prostu dobrze, elegancko, dostojnie, odpowiednio dobrane nie zaburzają harmonii pomieszczenia, bez względu czy będzie to nowoczesne studio czy stylowe pomieszczenie. Poza zaletami estetycznymi,  plisy można przecież ubierać w tkaniny różnych barw i faktur, plisy charakteryzują się niezaprzeczalną funkcjonalnością i uniwersalnością. I tutaj dostrzegamy ich największą zaletę. Te dwie wartości, połączenie dobrego wyglądu, wraz z funkcjonalnością sprawia, że są wybierane przez miliony użytkowników.

No dobrze, ale co magicznego jest w ich funkcjonalności ?

 

Plisa skonstruowana jest z dwóch ruchomych profilów pomiędzy, którymi znajduje się miękka tkanina splisowana w zakładki. Dwa ruchome profile powodują, że plisę można przesuwać w dwóch kierunkach, co umożliwia zasłonięcie całości okna bądź dowolnego jego fragmentu, doświetlając pomieszczenie zgodnie z naszymi preferencjami.

Inną bardzo istotną z punktu użytkowego cechą jest łatwość w utrzymaniu czystości rolety plisowanej. Żaluzję można czyścić na sucho, niewielkie zabrudzenia możemy czyścić  wilgotną szmatką z dodatkiem mydła. Większość tkanin pozwala również na pranie, bez ryzyka odbarwień czy odkształceń tkaniny. Całość procesu ułatwia bardzo prosty i intuicyjny demontaż oraz montaż.

Plisy posiadają mało skomplikowany mechanizm, tym samym nie sprawiają żadnych problemów z użytkowaniem, przez co cieszą użytkowników przez lata  dodając pomieszczeniom indywidualnego charakteru.

Dodatkowym plusem jest praktycznie nieograniczony wybór kolorystyczny tkanin. Można przebierać w licznych kolorach oraz fakturach. Dostępne są bowiem plisy w klasycznych barwach bieli, szarości czy czerni, jak również wyraziste czerwienie, żółcie, błękity oraz ich odcienie. Same tkaniny mogą być przezroczyste, półprzezroczyste oraz zaciemniające. To wszystko sprawia, że plisa może występować w licznych wariantach doskonale komponując się z upodobaniami użytkownika jak i charakterem pomieszczenia.

Wybór pozostawiamy Państwu !

powrót do blogu